آزمون کارآموزی وکالت 99

آغازی دوباره ...

شهر بجز دادگری آباد نمی شود. (افلاطون)
اگرچه عدل و دادگری از فضائل اخلاقی است و انسان ارزش آن را ذاتاً در خویش در می یابد و ستایش می نماید، اما پیچیدگی های جامعه ی انسانی مانع می شود که گاه شناختن یک رفتار عادلانه براحتی میسر باشد، لذا خرد اجتماعی انسان لزوم وجود قانون بعنوان معیار رفتار عادلانه و در عین حال ابزار ایجاد انتظام اجتماعی را مورد شناسایی قرار داده و آن را ضرورت زیست اجتماعی معرفی می نماید. در این راستا، علم حقوق، یعنی علم تدوین و تفسیر و اجرای قانون، ایجاد می شود و دلباختگان عدالت را در مقام قاضی و وکیل و مقنن حول خویش جمع می آورد.
وکالت که نقشی غیر قابل انکار در تبلور عدالت در جامعه دارد، امروزه دارای وجوهی اقتصادی و مالی یافته ، اما این امر نتوانسته است بر اهمیت و نقش آن در شناسایی و اجرای عدالت تاثیر بگذارد و همچنان پویایی حقوق در یک جامعه به پویایی وکلای آن بستگی دارد. از اینرو، ضرورت پویایی جامعه ی وکلا ایجاب می کند، صلاحیت متقاضیان امر وکالت به انحای مختلف احراز گردد که در ایران این مسئله از طریق آزمون، کارآموزی و اختبار تعیین می شود. لذا، بر اساس قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت دادگستري، مصوب 1376/01/17،  كانونهاي وكلاي دادگستري جمهوري اسلامي ايران مكلفند حداقل يكبار در سال نسبت به پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت از طريق آزمون با آگهي در جرايد اقدام نمايند. به موجب ماده ٢ همان قانون براي اشخاصي پروانه وكالت صادر مي شود كه داراي دانشنامه ليسانس يا بالاتر حقوق يا فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي باشند.
با توجه به تغییر شکل محتوایی آزمون کارآموزی وکالت در چند سال گذشته و مفهومی تر شدن این آزمون و نظر به اينكه آزمون وكالت به صورت تستي برگزار مي شود و موفقيت در آن علاوه بر دارا بودن بنيه‌ي علمي قوي نياز به مهارت خاص تست زني دارد و توجه به این موضوع که نحوه‌ي تدريس در دانشكده‌هاي حقوق به صورت تشريحي و تفصيلي مي‌باشد بسيار مشاهده شده كه دانشجويان حتي در مقاطع بالاتر از ليسانس عليرغم برخورداري از توانايي علمي بالا نتوانسته اند در آزمون وكالت موفق شوند. مرکز مشاوره آموزشی مهرساآساک با گردآوری متخصصین و نخبگان حوزه های مختلف حقوق بر آن است تا این مسیر را از طریق دوره های آمادگی آزمون وکالت برای متقاضیان کارآموزی هموار نماید. اگرچه تلاش دانشجو مهم ترین عامل موفقیت می باشد، اما ارائه ی طبقه بندی شده مطالب، بیان نکات کلیدی، ارتباط و تاثیر مواد قانونی بر یکدیگر و  ارتقای مهارت تست زنی موضوعی است که در همراهی با تجربه، دانش و توانمندی علمی حاصل می گردد که مرکز مشاوره اموزشی مهرساآساک تلاش کرده است این را بواسطه ی اساتید خود جمع آورد و متقاضیان امر وکالت را تا رسیدن به رویای خود و موفقیت در آزمون کاراموزی و حتی اختبار همراهی نماید و گامی در جهت تبلور واقعی عدالت بردارد.
 ​​​​​​​

آشنایی با دوره
آشنایی با اساتید
ثبت نام دوره

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش